وب سایت مرجع عرفان حلقه

استاد محمد علی طاهری

تاریخچه عرفان حلقه

محمد علی طاهری به عنوان یک محقق، بیش از سه دهه است که دو رشته طب مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی را بنیانگذاری نموده و در معرض بحث و بررسی و آزمایش های گوناگون قرار داده است. تجربه عملی طب های مکمل فوق، نتایج قابل توجهی را در بر داشته است و اثربخشی بی نظیر آنها در بین انواع روش ها، سبب شد تا در دهه گذشته توجه پزشکان و پیراپزشکان بسیاری به آن معطوف گردد. در حال حاضر بیش از سی هزار مربی در سطح ایران و جهان به تدریس طب های مکمل ایرانی مشغول بوده و میلیون ها نفر با آن آشنا شده و از کارایی عملی مثبت آن بهره برداری نموده اند و با وجود کارشکنی ها و ایجاد موانع بسیار از سوی معاندین، تحقیقات وسیعی درباره تأثیر این دو رشته طب مکمل بر روی انسان، حیوان و گیاه توسط گروه های تخصصی پزشکی و روانپزشکی، دامپزشکی و گیاه پزشکی انجامشده و همچنین آزمایش بر روی سلول نیز در محیط آزمایشگاهی با موفقیت به نتیجه مطلوب رسیده است و تا کنون مقالات و گزارشهای علمی بسیاری در خصوص نتایج این تحقیقات و اثرات این شیوه ها بر روی انواع بیماری ها منتشر شده است.

در فرادرمانی، درمان بیماری های جسمی، روانی و روان تنی (سایکوسوماتیک) و در سایمنتولوژی، درمان بیماری های ذهنی و ذهنی تنی (منتوسوماتیک) مد نظر قرار می گیرد. لازم به ذکر است که سایمنتولوژی در دنیا تنها طب مکملی است که به درمان بیماری های روانپزشکی می پردازد.

در روند عرضه طب های مکمل ایرانی در چند دهه قبل، جریان هایی در ابتدا با این بهانه که چنین درمان هایی در اسلام جایگاهی نداشته و شیطانی هستند در مقابل آن ایجاد موانع نمودند و محمد علی طاهری را شیطان پرست، کابالیست، مسیحی، بهایی، وهابی و … نامیدند، در نتیجه وی اقدام به مطرح نمودن مواضع فکری و عقیدتی خود کرد تا اثبات کند که این مواضع شفاف بوده و مغایرتی با دین مبین اسلام و مذهب تشیع ندارند که خود این موضوع نیز نه تنها کمکی در پاسخگویی به آن عده نداشت بلکه به عنوان وارد شدن به مسایل اعتقادی نیز تبعات جدیدی را متوجه این جریان نمود.

لازم به ذکر است محمد علی طاهری به عنوان محقق، نفر اول اولین و دومین مسابقات علمی سراسری ایران در سال های ۵۵ و ۵۶ بوده است و جوایز مسابقات فوق را که بورس تحصیلی بوده است در کاخ نخست وزیری در سال های مذکور از دست نخست وزیران وقت هویدا و آموزگار دریافت نموده ولیکن به علت انتظاراتی که بعداً متوجه شد مراکز اطلاعاتی کشور در آن زمان داشته اند، از بورس های تحصیلی فوق استفاده نکرده، اما در پرونده سازی هایی که توسط کارشناسان پرونده برای ایشان صورت گرفته، این موضوع را به عنوان همکاری با رژیم سابق در لیست اتهامات مطرح کرده اند در صورتیکه به خاطر این موضوع میبایستی  بعد از انقلاب مورد تشویق و تفقد ویژه قرار می گرفته است.

استاد طاهری را آزاد کنیدحلقه نیوز ( واحد خبر عرفان حلقه )به صفحه ما در فیس بوک بپیوندید

آخرین مطالب

Online User
  • Other languages

  • استاد محمدعلی طاهری  • صفحه ما در گوگل پلاس

  • Donation

    همراهان عزیز وب سایت مرجع عرفان حلقه را حمایت کنید.

  • آمار سایت